Lov fazana
Lov fazana je v Loviščih s posebnim namenom organiziran kot samostojni lov na fazna ali pa v kombinaciji z drugimi vrstami male divjadi, kot so poljski zajec, poljska jerebica in raca mlakarica ali pa celo v kombinaciji z lovom na parkljasto divjad.
Pri samostojnem lovu na fazana se lahko lovski gost odloči za lov fazana s kratkimi pogoni in odstrelom iz stojišč na visokoleteče fazane ali pa za lov fazana s pomočjo šolanih lovskih psov, zlasti ptičarjev. Psi z izvrstnim nosom najdejo fazane, jih s trdno stojo nakažejo vodniku ali lovcu in jo potem na povelje tudi preženejo iz njenih skrivališč.
Za lov fazana v kombinaciji z drugimi vrstami male divjadi se odločajo lovski gostje pretežno v jutranjih urah ter v območjih lovišč z nižjo vegetacijo, ki nudi vrstam male divjadi dovolj kritja za njihov obstoj in preživetje.
Lovski gostje se odločajo tudi za kombinacijo lova na fazana v jutranjih urah z lovom parkljaste divjadi na čakanje v večernih urah.
Posebnost lova fazana v Sloveniji je sokolarjenje, ki ga izvajajo v LPN Fazan Beltinci.
Lov fazana v Loviščih s posebnim namenom izvajamo v LPN Fazan Beltinci, kjer imajo tudi svoje vzrejališče fazanov, v LPN Ljubljanski vrh, v nižinskem delu lovišča, ki je v neposredni bližini glavnega mesta Slovenije, in v LPN Kompas Peskovci, kjer je veliko zaraščenih kmetijskih površin, ki so primerno bivalno okolje fazana.
Lov izvajajo profesionalni lovci, ki poznajo lovišča in gibanje fazanov v njih.